Euro Truck Simulator 2 – Otomatik Test Programı

testing_tiles

Euro Truck Simulator 2 – Otomatik Test Programı

Resmi Açıklama

 

Euro Truck Simulator 2′yi geliştirirken, özellikle oyundaki fizik benzetiminde, taşıt fizik modellemelerini geliştirmek için çok çaba sarfettik. Amacımız mümkün olduğu kadar gerçeğe yakın hale getirmekti. Uzun bir yol katettik, ama tabii ki daha da ileri gitmek istiyoruz.

 

Fiziksel modelin karmaşıklığı büyüyor – sistemde küçük bir parametrede değişimin etkisini genellikle tahmin etmek zor oluyor. Giderek artan çoğunlukta parametrelerin veya konfigrasyonların tam olarak test edilmesi gerekiyor. Bunların birkaçından bahsedersek; şu anda var olan araçların dingil konfigrasyonlarını, farklı beygir gücüne sahip motorlarla, değişik sürtünme katsayısına sahip yüzeylerde, farklı ağırlıklara sahip olabilen römorklu veya römorksuz olarak, hem hızlanma hem de frenlemelerinin test edilmesi.

 

Test edilmesi gereken bütün kombinasyonları saymak isterseniz, varolan insan testçilerimizin geleneksel yöntemlerle test etmesinin imkansız olduğu, yüzlerce binlerce kombinasyona ulaşılıyor. Bu tür testleri sistematik olarak organize etmek çok zaman alıcı ve zor. Ne varki mümkün olan en yüksek kaliteyi sunmak istediğimiz için, otomatik teste geçmek zorunda kaldık.

 

Araca hazırlanmış talimatlar verilir ve belirlenmiş arazi profiline sahip bir test haritası üzerine yerleştirilir. Tüm olası kombinasyonları otomatik olarak bir gecede test edilir ve ardından sonuçlar Perl komut dosyaları ile işlenir. Bu şekilde çeşitli kombinasyonlar arasına gizlenen sorunları çoğunlukla yakalayabiliyoruz. İnsan testçilerimiz vazgeçilmez olmasına rağmen, bu test prosedürünü inşa etmeye harcadığımız enerjinin karşılığını gördüğümüzü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Related posts

Leave a Comment