Eksik simgeyi geri getirin!

Eksik simgeyi geri getirin!

Eksik simgeyi geri getirin!

Metro ekranına Bilgisayarım simgesi ekleyin!

"Başlat" menüsünden sonra, alıştığımız ama Windows 8'de olmayan bir "şeyi" daha geri getiriyoruz!

Daha önce Windows 8'e, eksikliğini hissettiğimiz Başlat menüsü geri getirmeyi başarmıştık. Ve şimdi, bir diğer "olmayanı" daha yerine koyuyoruz…

Windows XP'yi ve 7'yi kullananlar, Windows 8'e ge tiklerinde "Bilgisayarım" simgesinin yokluğunu fark edeceklerdir. Zira Windows 8'de ilk olarak Metro arayüzü karşınıza ıkıyor ve bu arayüzde "Bilgisayarım" kısayolu bulunmuyor. Ancak Metro arayüzünü kişiselleştirmeniz ve bir "Bilgisayarım" simgesi eklemeniz mümkün.

Metro'ya bir "Bilgisayarım" simgesi eklemek i in izleyebileceğiniz en kolay yol, Windows Gezginini a ıp Bilgisayarım'a (My Computer) sağ tıklayıp Başlangıca tuttur (Pin to Start) se eneğini se mek. "Bilgisayarım" simgesini masaüstünüze de eklemek istiyorsanız, masaüstüne sağ tıklayın ve Kişiselleştir'e tıklayın. Kişiselleştirme se eneği altında sol taraftan Masaüstü simgelerini değiştir (Change desktop icons) se eneğine tıklayın.

Buradaki kutucukları işaretleyerek masaüstünüze Bilgisayar, kullanıcı dosyaları, ağ, denetim masası simgelerini ekleyebilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment