Eğlence kabusa dönüştü!

Eğlence kabusa dönüştü!

Uzun yıllardır tüm dünyanın beklediği oyunun Collector's Edition versiyonu Türkiye'de satışa ıkarılmaya alışıldı, kabus başladı…World Of Warcraft ile dünya genelinde milyonlarca oyuncuya kavuşan Blizzard firmasının yıllardır beklenen oyunu Diablo 3 15 Mayıs'ta satışa sunulacak.

Oyunun Türkiye'de satışını yapacak olan Aral İthalat firması da, Diablo 3 Collector's Edition versiyonu i in bir tanıtım kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında, 9 Mayıs günü saat 14.00'te Aral İthalat'ın sitesinden 81 oyun satışa sunulacak ve 81 ilden ilk siparişi veren kullanıcılar Collector's Edition sahibi olacaktı.Ancak Aral İthalat'ın bu promosyonu kullanıcılar i in tam bir kabusa dönüştü. Diablo 3 Collector's Edition, Aral İthalat'ın sitesinde a ıklanandan bir saat sonra kadar satışa ıkabildi, ancak sipariş aşamasında yaşanan sorunlar kullanıcılara sa baş yoldurdu.Kullanıcıların kredi kartlarından ürün bedelleri ekilirken, işlemin tamamlandığına dair herhangi bir mesaj gelmemesi üzerine kimi kullanıcılar tekrar tekrar oyunu satın almayı denediler.Daha sonra Aral İthalat'ın online mağazası kapandı ve kredi kartlarını kontrol eden kullanıcılar büyük şok yaşadılar.Zira herhangi bir onay mesajı verilmediği i in oyunu satın almayı tekrar deneyen kullanıcılardan defalarca kez oyun bedeli tahsil edildiği ortaya ıktı. Aral İthalat'ın Facebook sayfası üzerinden yorum yapan kullanıcılar arasında sipariş verirken farklı kredi kartları kullanarak birden fazla kez ekim yapılanlar olduğu göze arpıyor.Aral İthalat bu durum üzerine sitesini kapatırken, Facebook üzerinden yaşanan bu kabusla ilgili şu a ıklamaları yayınladı:Sevgili oyun severler,
ARAL GAME olarak Diablo 3 heyecanını senelerdir en az sizin kadar yaşıyoruz. İstanbul dışında olup da Diablo 3 CE sahibi olmak isteyen arkadaşlar i in samimiyet ile planladığımız 81 İl’e 81 Diablo 3 CE kampanyamızla ilgili; göstermiş olduğunuz aşırı yüksek talebe ve siteye aynı anda siparişte bulunan binlerce kişiye sistem alt yapımız cevap verememiştir ve sorunlar ortaya ıkmıştır. Bu sorunlardan ötürü sitemizi kapatmak zorunda kaldık. Bugün ger ekleşen bütün Diablo 3 CE ön siparişlerini iptal edip, kredi kartlarından ekilen tüm paralar bugün iade edilecektir.

Yaşanan olumsuzluktan ötürü ok üzgünüz, sistem alt yapımızı gü lendirip gerekli problemleri ortadan kaldırdıktan sonra, İstanbul dışındaki şehirlerimiz i in sınırlı sayıda Diablo 3 CE ön siparişi tekrar alınacaktır.
Saygılar.


Aral GAME'den ikinci a ıklama:Saat 18:00 itibariyle bütün Diablo 3 CE ön siparişlerin iptali ve kredi kartı iadeleri tamamlanmıştır. Elimizde olmayan teknik nedenlerden dolayı kampanya ger ekleşmediği i in, ilgi gösteren bütün oyun severlerden özür dileriz.

Related posts

Leave a Comment