DualShock4 Hakkındaki Her Şey!

DualShock4 Hakkındaki Her Şey

DualShock4 Hakkındaki Her Şey!

DualShock4 Hakkındaki Her Şey

 

Öncelikle oyun kumandasının adından başlayalım, açıklanan bilgilere göre PlayStation 4’ün kablosuz kontrol aracının adı DualShock 4. Hareket duyarlılığı geliştirilmiş yepyeni bir Six-Axis sensörü kullanan DualShock 4, ön yüzünde dokunmaktik bir ekran bulunduruyor ki bu da kullanıcılara PlayStation Vita‘dakine benzer yeni bir oyun deneyimi sunacak.

Üstünde üç renge sahip bir ışık topu bulunduran kumanda bu sayede farklı oyuncuları tanıyıp kişiye özel bir kontrol tecrübesi sağlayacak. Bunun yanında oyun içindeyken ışıkların değişmesiyle kontrol ettiğimiz karakterin sağlık durumu ve cephanesi gibi önemli şeylerden anında haberdar olacağız. Örneğin karakterimiz ağır bir yara aldığında ışık topu kırmızıya dönerek, durumumuzun kritik olduğunu belirtecek.

DualShock 4, bir önceki versiyonundan farklı olarak hoparlör ve kulaklık girişi de bulunduruyor. Bu sayede oyun içi sesleri televizyondan alıp yapımı birlikte oynadığımız arkadaşımızın sesini ise kulaklığımızdan duyabileceğiz.Yeni kumanda da“Start” ve “Select” tuşları yer almıyor. Bunun yerine sağ üst köşeye bir “Options” düğmesi yerleştirilmiş durumda ki bu düğme ile “Start” ve “Select” tuşları ile yaptıklarımızdan daha fazlasını yapabileceğiz.

“Share” ile çevrim içi olarak ekran görüntüleri ve videolarımızı yayınlayabilecek, bunları arkadaşlarımızla paylaşabileceğiz.

Oyun kumandası ile birlikte önemli bir yer tutan PlayStation 4 Eye ise yüksek duyarlılığa sahip iki yeni kamerası ile derinlik ve boşluk algılaması yaparak oyun deneyimimizi bir üst seviyeye taşıyacak. Cihazda bulunan dört mikrofon ise kameralarla benzer bir işleve sahip olup bulunulan ortamdaki ses derinliği ve kaynağını tespit edebilecek. Ayrıca cihazı kullarak konsolu açmak için yüz ve ses tanıması gibi teknolojileri de kullanabileceğiz.

DualShock4 Hakkındaki Her Şey9DualShock4 Hakkındaki Her Şey8 DualShock4 Hakkındaki Her Şey7 DualShock4 Hakkındaki Her Şey6 DualShock4 Hakkındaki Her Şey5 DualShock4 Hakkındaki Her Şey4 DualShock4 Hakkındaki Her Şey3 DualShock4 Hakkındaki Her Şey2

Related posts

Leave a Comment