Continent of the Ninth (C9) Sınıf İncelemesi

Continent of the Ninth (C9) Sınıf İncelemesi

Continent of the Ninth (C9) Sınıf İncelemesi

Continent of the Ninth; bize oynayabileceğimiz 3 ana sınıf sunuyor. Bunlar; Fighter, Shaman ve Hunter.

Fighter (Savaş ı); Health (Can) ve Power (Gü ) odaklıdır ve bir yakın dövüş sınıfıdır.

1. FIGHTER‘ın ileri düzey sınıfları Warrior, Guardian veBlade Master‘dır.

Warrior savunma ve saldırı yönünden en dengeli karakter olmakla birlikde solo i in en iyi sınıflardan biridir.

Guardian; adından da anladığınız üzre guard i in yapılmış ve haliyle Defans (Dayanıklılık) odaklıdır. Ayrıyeten Guardian‘lar Skill‘leri (Yetenekleri) i in Kılı ve Kalkan kullanırlar.

Blade Master ise Attack (Saldırı) odaklı bir sınıftır ve daha fazla Damage (Hasar) verebilmek i in Two-Handed (Çift el ile kullanılan) kılı kullanırlar ama isteğe göre iki tane One-Handed (Tek el ile kullanılan) kılı da kullanabilirsiniz.

Kısaca Fighter sınıfı;
Guardian = Defans sınıfı
Blade Master = Attack sınıfı
Warrior = İkisinin ortası :)

2. HUNTER sınıfı esas olarak Control Difficulty(Kontrol Zorluğu) odaklı olmasına rağmenIntelligence (Zeka) ve Power (Gü ) yeteneğide dengeli olarka dağıtılmıştır.

Hunter‘da yay kullanarak uzaktan savaşabilensınıfbulunmakla birlikte yakın dövüş sınıfıda bulunmaktadır.

Hunter‘lar; ileride Assassin, Ranger veya Scoutsınıflarından birini se mektedir.

Assassin gizlenme modlarına ve hızlı saldırıözelliklerine sahiptir. Bı ak kullanırlar ve bir yakın dövüş sınıfıdır. Kesinlikle oyunun en zor oynanan sınıfıdır.

Ranger sınıfı; büyülü oklar atarak düşmana büyü hasarı verirken, Scout sınıfı ise; bunun tam aksine düşmanafiziksel hasar verir. Her iki sınıfta yay kullanarak uzaktan saldırır ve oyunun en hızlı sınıflarındandır.

3. SHAMAN‘lar; Wisdom (Bilgelik) ve Intelligence(Zeka) odaklı sınıflardır. Yakın dövüşlerde asalarını kullanırlar ama genelde uzaktan büyü yeteneklerini kullanarak savaşırlar.

Shaman‘ın ileri düzey sınıflarında; Elementalist,Illusionist ve Taoist sınıfları yer almakta.

Elementalist‘ler u abilirler ve elemental gü lerini kullanarak saldırı i in bir ok eşit yaratık ıkartabilirler.

Taoist sınıfı dövüş sanatı ustası bir sınıftır ve aslarıyla ok yüksek hasar verebilirirken Illusionist‘lar ise esas büyü sınıfı olmakla birlikte oyunun en uzağa ve en geniş alana saldırı yapan sınıfırdır.

Ne yazık ki, oyunda cinsiyetimizi belirliyemiyoruz. Cinsiyetimiz se tiğimiz sınıfa göre değişiyor. Bu değişim Shaman kadın, Hunter ve Fighter ise erkekolacak şekilde ayarlanmış. İleride farklı cinsiyet se enekleri ıkarmı bilmiyoruz ama karakter özelleştirme ekranına geldiğinizde oyunun cinsiyet yönünden olan o eksisini tamamen unutuyorsunuz.Baş omuz, göğüs, bel, kollar, bacaklar, eller veayaklar, ayrı ayrı değiştirilebilmekte ve karakterinizinyüksekliğini, kilosunu ve kalıbını da özelleştirebiliyorsunuz. Şimdilik yaptığımız inceleme bu kadar ama ileride Continent of the Ninth i in özelyapacağımız oyun i i incelemelerini ka ırmayın.

Continent of the Ninth Karakter Yaratma Videosu:

Related posts

Leave a Comment