Chrome 18 yayında; İndirin!

Chrome 18 yayında; İndirin!

Chrome 18 final sürümü yayında, indirin!

Popüler tarayıcı Chrome'un son sürümü, kü ük bir ilk ile geldi. İşte yenilikler, indirme bağlantısı!

Son dönemlerin popüler web tarayıcısı Google Chrome'un 18. sürümü yayınlandı. Chrome'un yeni sürümü, görsel a ıdan önemli bir yenilik getirmiyor. Ancak arka planda yapılan birka geliştirme var.

Chrome 18, artık eski grafik kartlarına sahip bilgisayarlarda da donanım hızlandırmayı kullanabiliyor. Chrome, artık ok daha fazla sayıda eski grafik kartını destekliyor. Bunun anlamı ise web sitelerinin ekrana izilmesinin hızlanması demek.

Chrome 18 ile beraber grafik işlemci hızlandırması, ilk kez Windows XP'de de alışacak. Yeni sürümde SwiftShader ara larından faydalanan Chrome 18'de chrome://gpu komutunu kullanarak grafik kartınızın i eriği hızlandırıp hızlandırmadığını görebiliyorsunuz.

Görünür tek değişiklik ve indirme bağlantısı

Chrome 18'deki görünür tek değişiklik ise gözden ge irilen ayarlar bölümü. Sol taraftaki gezinti bölümü artık mavi yerine beyaz bir renge sahip. Diğer bir yenilik ise about:flags komutu altında gizli. "Enable Tab Browser Dragging" se eneğini etkinleştirdiğinizde sekmeleri sürükleyerek bir tarayıcı penceresi oluşturabiliyorsunuz.

"Disable new settings and extensions web-ui" se eneği ise ayarlar sayfanızın eski tasarıma dönmesini sağlıyor. Chrome 18'de eklentilerin daha güvenli hale getirilmesine yönelik birgeliştirme de bulunuyor.

Web tarayıcınız Chrome 18'e otomatik olarak güncellenmediyse veya Chrome'u ilk kez indirecekseniz, aşağıdaki resmi indirme bağlantısını kullanabilirsiniz.

İndirin: Chrome 18

Related posts

Leave a Comment