Cevat Yerli “Crysis 3 Şimdiye Kadarki En iyi Oyunumuz”

Cevat Yerli -Crysis 3 Şimdiye Kadarki En iyi Oyunumuz-

Cevat Yerli “Crysis 3 Şimdiye Kadarki En iyi Oyunumuz”

Cevat Yerli -Crysis 3 Şimdiye Kadarki En iyi Oyunumuz-

 

Geçtiğimiz günlerde “Yeni Nesil Konsollar Bilgisayar İle Boy Ölçüşemez” sözleri ile dikkatleri üzerine çeken Cevat Yerli, Gamasutra ile yaptığı röportajda Crysis 3 hakkında konuştu. Yerli’ye göre Crysis 3 firmanın şu ana kadar ortaya koyduğu en iyi iş.

 

Buna rağmen oyuncuların Crysis 3‘e ilgisiz kalmasını konsollar ve devam oyunlarının oluşturduğu yorgunluğa bağlayan Cevat Yerli, ilk Crysis oyununun yenilerine oranla son derece farklı bir konseptle piyasaya çıktığı ve bu yüzden büyük ilgi gördüğünü belirtti.

 

Crysis 3‘ün yapım aşamasının önceki oyunların üç katı bir bütçeye mal olduğunu belirten Yerli, bu durumun üstesinden gelmek için oyunu aynıda anda birçok platforma çıkarmak durumunda kaldıklarını söyledi.

 

PlayStation 3 ve Xbox 360‘ın sekiz yıllık cihazlar olup kendilerini birçok noktada sınırladığına da değinenCrytek kurucusu, “Oyunun sadece PC için satışa sunulması söz konusu olsaydı Crysis 3 için daha fazla şey yapabilir miydik? Kesilikle evet. Harcanan bütçe ile Crysis 3 gibi bir oyunu sadece PC için hazırlayabilir miydik? Hayır. Burada karşılıklı bir fedakarlık söz konusu ve insanlar bunu anlamak zorunda” dedi.

Related posts

Leave a Comment