Cengiz Han 2 Banka Sistemi

Cengiz Han 2 Banka Sistemi

Resim

5 Adımda Cengiz Han 2 Banka sistemi

– Bankada hesap oluşturun.
– Satmak için belirlediğiniz Hanlık Paranızı ve / ya da Moğol Sikkenizi depozito olarak bankaya yatırın.
– Satacağınız miktara değer biçin.
– Ne kadar miktarda satacağınızı belirleyin.
– Satılığa çıkartın!

Adım adım bahsettikten sonra şimdi sıra geldi detaylıca anlatmaya. Cengiz Han 2 bankaları, başkentlerinizde ve Pekin’de bulunur. Banka’yı kullanmanın bazı şartları vardır. Öncelikle 35 seviye olmanız gerekiyor. 35 seviye olduktan sonra bankada bir hesap açtırmanız gerekiyor. Bunun için 1 Gümüş Moğol Sikkesi gerekmektdir.

Bu noktada önemli bir not vermek istiyorum. 30 gün boyunca işlem görmeyen hesaplar otomatik olarak kapatılır ve bankaya yatırdığınız depozito ücretler hesabınıza iade edilir.Ticaret süresini geçirmemenizi öneririm.

Evet geldik konumuzun en can alıcı noktasına. Sizlere kademe kademe anlatacağım.

Hanlık Parası’nı Moğol Sikkesi karşılığında satmak;

Joypara ile aldığınız Hanlık Paraları(HP) bankada Moğol Sikkesi karşılığı satmak için öncelikle aktive ettiğiniz banka hesabınıza depozito olarak HP yatırmanız gerekmektedir. Bu yatırdığınız depozitoyu istediğiniz an geri çekebilirsiniz.

Resim

Ekran görüntüsü üzerinde görüldüğü gibi, 1 A (Altın) 100 G (Gümüş) 500 B (Bakır) Hanlık Paramı depozito olarak bankaya yatırdım. Şimdi sıra geldi bu yatırdığım HP’nin bir miktarını satmaya.

Resim

Resimde görüldüğü gibi, 350 G HP’mi, 1 HP’si 250 G MS olacak şekilde satıyorum.

Biraz kafa karıştırıcı olabilir, daha da detaylandırayım sizler için.

1PGS: 1 Gümüş Hanlık Parası’nın kaç Moğol Sikkesi karşılığı takas edileceğini belirtir.
Satılacak Miktar: Depozito olarak yatırdığınız Hanlık Parası’ndan kaç Gümüş Hanlık Parası’nı satacağınızı belirtir.
Komisyon(HP): Satış sonrasında bankanın alacağı komisyonu gösterir.
Alınan Moğol Sikke: Satış sonrasında elinize geçecek Moğol Sikkesi miktarını gösterir.

Yukarıdaki bilgilere göre, 350 Gümüş Hanlık Para’mı satmak istiyorum, 1 Gümüş Hanlık Parası’nın değerini 250 Gümüş Moğol Sikkesi olarak belirledim. Satışa koyduğum tüm Hanlık Paraları satılır ise elime 87 Altın 500 Gümüş Moğol Sikkesi geçecek. Ayrıca satışa koyduğum anda bankaya 8 Gümüş 500 Bakır Hanlık Parası komisyon ödeyeceğim.

Satışa başla butonuna tıklarsanız eğer bir onaylama penceresi gelecektir. Onayladıktan sonra Satış bölümünde satışa çıkan teklifinizi görebilirsiniz.

Resim

İlk sıradaki teklif benim teklifim. Eğer size uygun bir teklif ise üstüne iki kere tıkladığınızda bir panel açılacaktır. Bu panelde “Alım Miktarı” bölümü gözükecek, bu bölüm sizin satılan miktardan kaç tanesini almak istediğinizi gireceğiniz bölüm. Yani, ben 350 Gümüş Hanlık Parası satıyorsam, siz bunun hepsini almak zorunda değilsiniz. 1 Gümüş Hanlık Parası da alabilirsiniz, 100 Gümüş Hanlık Parası da. Bu tamamen sizin iradenizdedir.

Resim

Hanlık Paranızı satışa koydunuz ve işler istediğiniz gibi gitti, hepsi satıldı. Peki ya karşılığında gelen Moğol Sikkeleri nerede? Korkmayın hemen söylüyorum bunu da.

Takas işleminden sonra satışa çıkarttığınız miktarın satılan her birimi “Banka Hesabınız” bölümüne düşmektedir. Anlık olarak satışları oradan takip edebilirsiniz. Ayrıca, sizlere sistem mesajı şeklinde, her satıştan sonra posta gelmektedir. Ne kadar satış olduğu, ne sattığınız ve ne elde ettiğiniz orada açıkça belirtilmektedir.

Bu bölümde size hem Hanlık Parası’nı satmayı hem de satılan Hanlık Parası’nın alışı anlattım. Sıra geldi Moğol Sikkesi’ni Hanlık Parası karşılığı satmaya.

Moğol Sikkesi’ni Hanlık Parası karşılığı satmak;

Moğol Sikkesi ‘ni Hanlık parası ile takas etmek için öncelikle bankaya satacağınız miktar kadar depozito koymanız gerekmektedir. Bu yatırdığınız parayı istediğiniz an geri alabilirsin.

Resim

Ekran görüntüsünde görüldüğü üzere 1 Altın 150 Gümüş 500 Bakır Moğol Sikkesi’ni bankaya depozito olarak yatırdım. Şimdi sıra geldi bu Moğol Sikkelerini satışa koymaya.

Resim

Ekran görüntüsünde görüldüğü üzere, 10 G HP almak istiyorum ve her bir HP’yi 100 MS’den almak istiyorum.

Biliyorum yukarıdaki gibi karışık oldu. Bu konuyu da sizlere detaylıca anlatayım.

1PGS: 1 Gümüş Hanlık Parasını kaç Gümüş Moğol Sikkesi karşılığında alınacağını belirtir.
Satın Alınacak Miktar: Kaç Hanlık Parası almak istendiği belirtilir.
Komisyon (MS): Teklif sırasında kaç MS komisyon ödeneceği gösterir.
Harcanan MS: Alımların sonunda ne kadar Gümüş Moğol Sikkenizin gideceğini gösterir.

Yukarıda 10 Gümüş Hanlık Parası satın almak istiyorum. 1 Gümüş Hanlık Parası için belirlediğim fiyat ise, 100 Gümüş Moğol Sikkesidir. Eğer oyuncular benim teklifimi beğenip de Hanlık Paralarını bana satarlar ise, 1 Altın 10 Gümüş Moğol Sikkem gitmiş olacak. Ayrıca bu satış için 25 Gümüş Moğol Sikkesi komisyon ödeyeceğim.

Satışla Başla butonuna bastığım da ise bir onaylama penceresi gelecek. Onaylamanın ardından teklifim listede gözükecektir.

Resim

Birinci sırada yine benim teklifim var. Çok bonkörüm sanırım. J Teklifim sizin için yeterli ise, teklifime 2 kere tıkladığınızda bir panel açılacaktır. Bu bölümde bana Moğol Sikkesi karşılığında kaç Hanlık Parası satmak istediğinizi gireceğiniz bir bölüm bulunacaktır. Bu bölümü kullanarak girdiğiniz miktar kadar HP benim hesabıma, benim 1 HP karşılığında ödeyeceğim MS ise sizin banka hesabınıza geçecektir.

Resim

Yukarıda olduğu gibi işler iyi gitti, tüm Moğol Sikkenizi sattınız. Paranız yine aynı şekilde banka hesabınıza yatacaktır. Bu hesap üzerinden istediğiniz biriken an tutarı çekebilirsiniz.

Bu bölümde ise size Moğol Paranızı nasıl satışa çıkartacağınızı ve Hanlık Parası ile bu Moğol Sikkesini nasıl alacağınızı anlattım. Şimdi ise son bölümümüze geldi sıra; Önemli noktalar.

Banka Sistemi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aynı birim fiyatı ile farklı oyuncuların satış yapması;

Eğer aynı birim fiyatı ile 2 oyuncu HP ya da MS satışa koyarsa, Alış ve/veya Satış listesinde tek satırda gözükür. İlk önce yatıran oyuncunun önceliği vardır.

Örneğin, Ben 100 G HP satıyorum ve Aranel de 50 G HP satıyor. İkimizde 1 G HP’yi 150 G MS’den satışa koyarsak, Banka Alış/Satış listesinde 150G satışta gözükür. Önce Aranel koymuş sayalım, ilk alınacak 50G HP’nin karşılığı MS Aranel’in hesabına sonrasında satılacak 100 G HP ise benim hesabıma gidecektir. Aranel benim 100 G HP’yi satışımdan sonra HP eklerse, benim koyduğum 100 G HP’nin satılmasını bekleyecektir.

Yatırılan Paranın Tükenmeden İade alınması;

Satılması ya da alınması için koyduğunu HP ve/veya MS’lerin tamamının tükenmeden alınması gerektiği durumlar, nakite sıkıştığınız dönemler olabilir. Bu durumda yapmanız gereken;

Resim

İptal etmek istediğiniz teklifin üstüne tıklamak ve “Siparişi İptal Et” butonuna basmaktır. Bu butona bastıktan sonra sizden onay vermenizi isteyen bir pencere açılacaktır. Bu onay işleminden sonra satış/alış listesinde olan paranız banka hesabınıza düşecektir.

Banka Hesabından Para Çekmek;

Ticaretinizi yapıyorsunuz, bu sırada banka hesabınızdan bir miktar para çekmeniz lazım. Bunun için ise;

Resim

Ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, banka ana sayfasında bulunan “Çekilen Hanlık Parası/Moğol Sikkesi” bölümüne çekmek istediğiniz miktarı yazmanız yeterli olacaktır. Bankadan çekme veya depozito olarak yatırma esnasında herhangi bir komisyon almamaktadır.

Son olarak, tüm satışlarınızın detaylı olarak geçmişi oyun içerisinde tutulmaktadır. “Geçmiş” bölümünde bunları takip edebilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment