Call of Duty hayranlarına şok!

Call of Duty hayranlarına şok!

Şiddet i erdiği gerek esiyle sık sık hedef olan Call of Duty serisi, öyle bir yerde ortaya ıktı ki!

Oyun dünyası her ge en gün ger ek hayatlarımızla biraz daha i i e giriyor. Öyle ki,medyada bile artık sürekli karşımızdalar. Fakat ge tiğimiz gün bir gazeteye ıkan Call of Duty görseli, başta oyun severler olmak üzere bir ok insanı şaşırttı.

The Sunday Times , Nijerya'da trajik bir son ile biten kurtarma operasyonunu konu alan makalesinde, rehine alınan askerleri temsilen CoD'dan bir resim kullandı. İşin oyun camiasını kızdıran da bu oldu. Çünkü Call of Duty'den alınan dev asker görseli ve haber i erisine yerleştirilmiş diğer görsellerin, zaten hedef tahtasında olan savaş oyunlarına zarar verdiği düşünülmüştü.

CoD severlerin yakından tanıdığı John "Soap" MacTavish isimli kahramanın gözleri, sanki kurtarma görevine o gitmiş ve başarısız olmuş asına siyah izgiyle örtüldü. The Sunday Times'ın kullandığı görselin bir oyuna ait olup olmadığı hakkında ne kadar fikri var henüz bilinmiyor ve gazeteden şu ana kadar herhangi bir a ıklama yapılmadı.

2011 yılının Eylül ayında, ITV'de buna benzer bir harekette bulunmuş, Kaddafi ve IRA hakkında yaptığı bir belgeselde ARMA 2 isimli oyunun görsellerini kullanmıştı.

Related posts

Leave a Comment