Call of Duty: Black Ops 2 Ön İnceleme

callofdutyblackops2

Call of Duty: Black Ops 2 Ön İnceleme

Robotlar değil, insanlar kötü!Treyarch yetkililerinin belirttiğine göre, her ne kadar gelecekteki bir zaman diliminde yer alsak da, her şey insan iradesiyle işliyor. Yeni yapımda bir ok gelişmiş silah, ara lar ve robotlar var, ancak hepsinin kontrolü insan elinde ve bir insan, her şeyi iyiye evirebileceği gibi, tersini de yapabilir. Raul Menendez, Treyarch'ın tabiriyle oyundaki "En Kötü"nün ta kendisi! Ne bir robot, ne de bir silah, sadece bir insan!Bu a ıklamanın ardından, klasik sıcak atışmaların da yine Black Ops 2'de en ok tercih edilecek mücadele yöntemi olduğunun altı iziliyor. Heyecanı yüksek savaşlar, eklenen robot ve gelişmiş ara larla farklı boyutlara taşınabilecek. Tabii işin bir de multiplayer kısmı var.

Multiplayer hakkındaTreyarch'ın başkanı Mark Lamia, multiplayer modlara eklenen yeni silahlar ve kullanabileceğimiz eşitli ara lardan söz ediyor. Belki bir hava bombardımanı, belki helikopterden ölüm kusan MiniGun, belki de bir jet u ağı. İster misiniz o u ağı kullanabilelim? Neden olmasın! Multiplayer'a eklenen yeni silahlar olarak Type 95 ve KSG gibi isimler ge iyor. Ayrıca dengeleme sisteminin sıfırlandığı ve tüm detayların yeniden hazırlandığı da söyleniyor.Tabii eklenecek yeni perk'leri de unutmamak gerekiyor. Bunlardan bazıları ortaya ıktı bile. Aynı anda iki bı ak taşıyabileceğimiz (Bladesman), kurşunların vereceği hasarı artırabileceğimiz (Deep Impact), ölü taklidi yapabileceğimiz (Escape Artist), düşman tarafında dostmuş gibi kendimizi gösterebileceğimiz (Spy) özelliklere sahip olabileceğiz. Last Stand modunun da geri döneceği söyleniyor. Dikkat ekici bir diğer konu ise, düşman ekipmanlarını özel cihazlarla hack edip, bozabileceğimiz ger eği.

Bir diğer konuşulan konu da hile ile alakalı. Özellikle Elite servisinin gelmesinin ardından düzenli bir topluluk oluşturulduğu söylenebilir konsollarda, ancak PC i in henüz böyle bir alışmanın olup olmayacağı belli değil.Bu kez hikayeli zombiler varVe gelelim zombi moduna. Evet, şimdiye kadar oynayacağımız en detaylı Call of Duty: Zombie modu bizi bekliyor olacak. Önceden yayımlanan bir resimde, bayan karakter de se ebileceğimiz anlaşılmıştı. 4'e 4 takımlar halinde mücadelenin olacağı söylenirken, bu kez detaylı bir hikayenin olacağı da söyleniyor. Zombiler nereden geldi, biz kimiz ve hayatta kalmak i in ne yapmamız gerekiyor? Oyun i inde senaryolu mini bir oyun olarak düşünebiliriz zombi modunu.PC'de harika görünüyor!Treyarch, Black Ops 2'de önceki oyunda kullanılan grafik motorunun geliştirilmiş bir sürümünü kullanıyor. PC ve konsollarda 60 FPS değerinde alışacağı belirtilen motorun, özellikle PC kullanıcılarına görsel anlamda etkileyici özellikler sunacağı belirtiliyor ve ortaya DX11 unsuru ıkıyor. Yapımcılar, özellikle ışıklandırmalar ve yıkım efektleri üzerine bir ok geliştirmeler yaptıklarını söylerken, DX11 özellikleri sayesinde de PC'de Black Ops 2'nin harika göründüğünü iddia ediyor. Bakalım tatmin olmayan oyuncular, bu a ıklamalar ve göreceklerinin ardından neler düşünecek.Call of Duty: Black Ops 2, PC, PS3 ve X360 platformları i in 13 Kasım'da raflarda yerini alacak.

Related posts

Leave a Comment