Call of Duty Black Ops 2 detaylı video

Call of Duty Black Ops 2 detaylı video

Oyunun baş tasarımcısı David Vonderhaar daha önce yayımlanan Black Ops 2 videosu için detaylı bir açıklama hazırladı. İngilizce olan videoda, oyun içi görsel gelişmeleri ve oyun dinamiğindeki farklılıkları görebilirsiniz. Perk 10 sistemi ile beraber gelen yeni silahlar ve yetenekler ise daha önce videoyu izlemeyen hayranları için süpriz niteliğinde olacaktır.

Videonun içerik detaylandırmasına girmemiz gerekirse, ilk başlarda David Vonderhaar sizler için Perk 10 sistemini açıklıyor. Bu sayede yeni sınıflar yaratabileceğimizin altını çizen baş tasarımcı,  oyun içinde farklı taktiklerin de önünün açılabildiğinden bahsediyor.

Bir sonraki sahnede, rakibe el bombası gibi atılan bombanın adı Shock Charge. Shock Charge düştüğü yerdeki, en yakındaki kişiyi kısa bir süre elektrik vererek etkisiz hale getiriyor.

Köprünün üstündeki silahın teleskop eklentisi üzerinden görüldüğü sahnede ise yeni eklentilerden bahsediliyor. Aynı zamanda perk sınıfı için de bir yenilik olan yeni bir turret sisteminin oyun içerisinde sunumu yapılmış. Diktiğiniz bu turret kendi doğrultusundaki düşmanlara ısı dalgası yayarak kafalarını karıştırıyor ve bir süre etkisiz hale getiriyor.

David Vonderhaar sözlerine perk sisteminden devam ediyor.  Yeni sistem ile aynı sınıftan 2 adet perk alabileceğinizin altını çizen tasarımcı wild card sisteminin size getirebileceği kolaylıklardan bahsediyor. Bu Wild Card sistemi sizlere, normal kullanıcılarda bulunmayan farklı ek özellikleri kullanmanız için olanak sağlıyor.

Bu sahnede dikkatinizi çekebilecek olan şey uçan küçük helikopterleri vurabiliyor olmamız. Aslında o vurduğumuz helikopterler de sizin ekstra bir özelliğiniz. Saklandığınız yerden havalandırdığınız helikopterler, ortalama bir ateş güçüne sahip fakat daha çevik haraket kabiliyetine sahip.

Sıradaysa uzaktan kumandalı helikopterimizin ölüm fermanı. Hedef odaklı olan roketatarın tahrip gücü tahminlerimizin ötesinde.

Liman üzerindeki saldırı sırasında görebildiğiniz eklenti ise 1. perklerin de kullanılabileceğiniz bir yarı-otomatik, otomatik silah eklentisi. Kullanmanız durumunda ekran içerisindeki bütün düşmanlarınızı kırmızı bir kare içerisine alan eklenti, sizi daha ölümcül bir hale getiriyor.

Uçan helikopter edasında bir silah daha var yeni oyun eklentileri içerisinde. Helikopter ile bırakılan küçük silahlı ve zırhlı olan bir robot düşmanlarınız için gerçekten korkutucu bir tecrübe olacaktır.

Çok hızlı koşmakta olan bir adamın elinde yüksek tahrip gücüne sahip bir pistol bulunuyorsa yeni sınıfımız ile tanışmış bulunmaktasınız. Bu sınıfın özelliği birincil silahlarının olmaması. Bu sayede çok fazla sayıda eksta perk özelliği akabilen sınıf, Perk 10 sistemini fazlasıyla kullanıyor gibi görünüyor.

Sniper üzerine eklenmiş bir cpu göstergesi ile oyun silahı sizin için daha kullanışlı bir hale getiriyor. Nişan almak için büyük kolaylık sağlansada bizler için sniper oynatmak halen bilek işi gibi görünüyor.

Oyun içerisine eklenmiş bir çok yeni silah mevcut. Arka arka göreceğimiz yarı otomatik silahımız ve pompalı tüfeğiniz kesinlikle yakın mesafe de ölümcül olabilecek silahlar.

Oyunda bizlerin gördüğü son yenilik ise gözlem uçağımızın kamikaze yapıyor olabilmesi. Tam olarak bu özellik açıklanmasada ilerleyen zamanlarda oyunseverler için altın niteliği taşıyan bir oyun olabilecekmiş gibi görünüyor.

Related posts

Leave a Comment