Battle of the Immortals Oyun Hikayesi

Battle of the Immortals Oyun Hikayesi

Battle-of-the-Immortals-Hikaye

Ragnarok’un ardından 300 yıldan fazla bir süre sonra bile Motenia dünyası hala kaos içindeydi. Bir Kader Tanrıçası, Motenia’nın ölümlülerine barış ve güvenlik için rehberlik etmeye kalkışarak geleceğe baktı.”Ejder İmparator” denilen bir adam tarafından çok daha büyük bir yıkım gerçekleşeceğini gördü. Ejder İmparator, acımasız ve zalimce sürdürdüğü saltanatı yüzünden berbat bir diktador olarak bilinirdi. 

Güce sahip olan her erkek için bu gücü almak isteyen birileri daima vardır ve Ejder İmparatoru bu kural ile ilgili ayrım yapmazdı. Onun rejimine karşı olan isyanlar imparatorluk çapında yaygınlaştı. Milennium’un büyücüleri olarak bilinen bir grup Elf ordusu ile birlikte Ejder İmparatorunu eski bir büyü yardımı ile mühürleyebildi. Ancak Kader Tanrıçası, Ejder İmparatorunun bir şekilde serbest kalmanın ve ordusunu getireceğine inanmaktadır. Yalnızca büyük bir güce sahip olanlar Ejder İmparator ve ordusu karşısında ayakta kalabilme şansına sahip olacaktır. Kılıçlar çarpıştıkça ölümsüzler Odin, Tanrı-Kralı bulabilecek üç rahipi bulmak için tek güç altında birleştiler. Bu üçünden birinin bulunmasıyla birlikte, yürekli kahramanlar için hemen hemen galibiyet görünmüştü. Bu anlarda ışık en aydınlık hale geldi ancak karanlıkta en geniş gölgelerini serbest bıraktı.

  Olympus dağının zirvesinde haince yapılan dövüşler, içtenlikle kazanmak için savaşan tüm Ölümsüzleri tehlikeye soktu. Motenia ‘nın Baş Rahibi Demitrious, kanlı bir ayine başladı. Ölümsüzleri Ejder İmparatoruna karşı savaşa götüren inançlı bir Motenia kahramanı savaşta düştü. Nefret ile savaştığı düşmanları tarafından bozguna uğratılan bu adamın vazgeçtiği düşünüldü ancak daha muazzam ilahi gücünü yeni emanet etmişti : Cronos’un yozlaştırması, Tanrıların Kralı. Olympus dağının tepesinde bulunan Titanların Tahtında, Demitrious ayinine başladı. Eski ayinler ile yakaran ve yasak kara büyüleri kullanan Demitrious uyumakta olan Tanrı-Kralı uyandırdı. Cronos’a ağlayan Demitrious kalbinin derinlerine bir hançer sapladı ve bir fedakarlık gibi kendi kanını ona sundu. O anda Cronos Demitrious’un ruhundaki tüm bu nefret, eziyet ve ızdırapı karşısında ilham aldı.

  Cennette bile deprem yaratan bir kükreme ile Cronos, savaşı sürdürmek için dinlendiği yerinden çıktı! Dünyanın kaderi yine Cronos’un acımasız gücü karşısında durmaya cesaret edebilecek cesurların elinde kaldı. Motenia’nın kahraman Ölümsüzleri, Titanlara karşı olan savaşı sürdürebilmek ve Cronos’un gücünü yok etmek için gereken cesurluk, istek ve güçü bulmak için Olympus dağının en üstüne gitmeyi göze almalılar!

Related posts

Leave a Comment