AVA Online

avaonline

AVA Online

avaonline

AVA : Alliance of Valiant Arms (Yürekli Silahların İttifakı) NHN Stüdyoları tarafından yapılan , ijji tarafından yayınlanan online bir FPS (First Person Shooter) oyunudur.Yapımında Unreal Engine 3 motorunu kullanan oyun , bu motor sayesinde bir ok FPS oyununa taş ıkartıyor!

AVA Online Dünyasında iki düşman taraf var.Birisi EU (Europe) birisi NRF (New Russia Federation).NRF kuvvetleri Avrupa topraklarının büyük bir bölümünü işgal etmiş durumda.EU kuvvetleri ise buna bir dur demek i in Avrupa’ya , NRF kuvvetlerine karşı asker sevk eder , ve ezeli savaş başlar.

AVA , piyasada ender olarak bulunan tamamen ücretsiz FPS oyunlarından bir tanesi , ve grafikleri ile en iddialısıdır.Aşağıda da a ıkladığımız zengin oyun modları sayesinde AVA , FPS oyun listelerinin başlarında yer alıyor.Modlar şu şekilde : (Bölümü kurarken veya bölüme girerken zorluk ekmemeniz a ısından İngilizce terimler üzerinden anlatımı yapacağız.)

Annihilation – Annihilation modu basit olarak bir ölüm oyunudur.EU ve NRF takımları karşılıklı savaşırlar. 80 veya 180 arasında (ayarlanabilir) öldürme puanına ulaşan ilk takım oyunu kazanır.

Demolition – Counter – Strike sayesinde ok yakından tanıdığımız bir mod.EU takımı bombayı kurar , NRF takımı bombayı etkisiz hale getirmeye alışır.

EscortEU takımı , harita boyunca yavaş a ilerleyen tanka eşlik eder.NRF takımı ise bu tankı yok etmeye alışır.Eğer tank , zaman bitmeden önce hedefine ulaşırsa oyunu EU kazanır.Eğer ulaşamazsa , ki bu da tankın yıkımı ile mümkündür , NRF takımı oyunu kazanır.

Free for All – Takım , taraf dinlemeden karşınıza ıkanı öldürürsünüz.En ok öldürme puanına sahip olan kişi oyunu kazanır.

Domination – Haritanın ortasında bir kontrol noktası olur.Her iki takım bu kontrol noktasını işgal etmek ve onu korumakla yükümlüdür.Kısaca kontrol noktasını elinde tutan takım oyunu kazanır.

Survival -Hayatta kalan oyunu kazanır!

Escape – Sağ salim ıkış noktasına ulaşan oyuncu oyunu kazanır.

ConvoyEU takımı , zaman dolmadan , NRF takımı tarafından korunan “Nükleer Bavul”‘u bulup ele ge irmelidir.Aynı zamanda karşı takımın tamamını yok eden oyunu kazanır.

AVA , En son modu Infection ile tüm oyuncularını korkutmayı başardı!

Infection : Enfeksiyon kapmış zombilere karşı mücadele eden EU kuvvetleri , bir yandan zombileri öldürmek , bir yandan ka mak zorundadırlar.Siz olsanız hangisini se erdiniz ?

Yukarıda da bahsedildiği gibi oyun i erisinde se ebileceğiniz iki taraf var.Ancak bunun yanında oynamak i in ü farklı karakteri se ebiliyorsunuz :

1-) Takımın Direği ! – Rifleman

Hücum silahlarını kullanırlar.Defansları yüksektir.Bombaların ustalarıdırlar.

2-) Yakın Mesafeli Çatışmaların Ustaları ! – Point Man

Hafif makinalı silahları kullanırlar.Hızları yüksektir.Genel mücadelede durumu toparlamak i in ustadırlar.

3-) Görünmeyen Destek i ! – Sniper

Uzun menzilli silahları kullanırlar.İkinci (kü ük) silahlarını kısa mesafede ustalıkla kullanırlar.

Oyun i erisinde öldüğünüz anda :

F1′e basarak Rifleman ,

F2′ye basarak Point Man ,

F3′e basarak Sniper ‘ ı se ebilirsiniz.

AVA Online’da ne kadar iyi oynarsanız , ne kadar ok bölüm bitirirseniz seviyeniz , haliyle rütbeniz , o kadar artar.AVA Online , rütbe sistemi üzerine kurulu bir oyundur.Acemi Er olarak başlar , Orgeneral olarak bitirebilirsiniz.Kendi Clan’ınızı kurabilir ve Clanlar arası savaşlar düzenleyebilirsiniz.

Minimum :

İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7

İşlemci : Intel Pentium 4 2.4 Ghz

RAM: 1024 MB (1GB Ram)

Ekran Kartı: Nvidia Geforce 6600 , Direct X 9.0C

Önerilen :

İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7

İşlemci: Intel Pentium 4 3.0 Ghz

RAM: 1024 MB (1GB RAM)

Ekran Kartı: Nvidia Geforce 7600GT , Direct X 9.0C

Üyelik adresi: http://member.ijji.com/register.nhn

İndirme adresi: http://www2.ijji.com/downloads.nhn

Related posts

3 thoughts on “AVA Online

  1. AKİF ABBAS

    kasması çok zor ve hile kaynıyo oyunda wolfteam gibi aynı.

  2. FlameHawksTR

    1.oyunu 2 haftadır oynuyorum 1 tane bile hile görmedim ayrıca zorda kasılmıyo wolfteamlada alakası yok wolfteamda bebeler varken burda adamgibi oyununu oynuyosun 4 günde 7.seviyedeyim.

Leave a Comment