Asphalt: Injection İnceleme

Asphalt: Injection İnceleme

Arcade yarış oyunları benim i in iki döneme ayrılıyor: Need for Speed: Underground öncesi ve sonrası. Underground'un gelmesiyle birlikte oyun dünyasına yansıyan hız ve modifiye ılgınlığı, platform ayırt etmeksizin etkisini bir hayli hissettiriyor, oyundan oyuna yayılıyor. Bu akımdan etkilenen isimlerden biri de Asphalt! Daha önce iOS ve Android platformlarında görmeye alıştığımız Asphalt, Injection isimli üyesiyle şimdi hız ve modifiye ılgınlığını PS Vita'ya taşıyor.

Sinyal ver

Ana ekrana geldiğimizde, tanıdık menüler karşılıyor bizi. Hemen yarış yapabilir, garajımıza göz atabilir, multiplayer modları deneyebilir veya istersek kariyer moduna başlayabiliriz. Oyunun kariyer moduna adım attığımızda, henüz hi bir varlığımız ve tecrübemiz yok. Se imimize sunulan iki araba var, bunlardan birini alıyor ve yola koyuluyoruz. Yarış kazandık a hem tecrübe, hem de para kazanıyoruz. Bunlar sayesinde yeni bölümleri ve ilerde kullanabileceğimiz yeni ara lara ulaşabiliyoruz. Baktığımızda, kariyer modunda başlangı seviyesinden, Asphalt Efsanesi seviyesine kadar uzanan ok uzun bir yol var. Anlayacağınız, ok fazla yarış kazanmalısınız ki, bu oyunun üstadı olduğunuzu oyun da kabul etsin.

Ka ış

Yarışlar; normal yarış, zamana karşı yarış, düello modunda ge en yarış ve polislerle yaşadığımız kovalamacalar gibi özetlenebilir. Aslında bir ok farklı yarış türünün tek bir atı altında toplanması iyi olmuş. Yarışlar esnasında kazandığımız paralar ve topladığımız gü logoları da önemli. Paralar, ara larımızın modifiyesinden, renk değişimine kadar bir ok unsur i in gerekli. Gü logoları da oynanış esnasında bize ge ici süreliğine nos etkisi yaratıyor. Tabii ki kullandığımız takdirde.Asphalt: Injection'da senaryo modunun dışında multiplayer modlar da bulunuyor. İsterseniz etrafınızdaki diğer PS Vita'lara bağlanarak local olarak da oklu oyuncu modlarını tecrübe edebiliyorsunuz, ancak an itibarıyla bazı bağlantı sorunları ve denge problemleri var gibi.1990 model görünümlü yeni arabalarOyunun grafiklerine geldiğimizde ise, pek iyi şeyler söyleyemeyeceğim. Asphalt i in Tokyo, New York, Moskova gibi bilinen bir ok şehirde pistler tasarlanmış. Ayrıca bir ok da lisanslı araba bulunuyor. Ancak gerek evre tasarımları, gerek ara tasarımları pek de detaylı değil. Yeri gelmişken i sürüş kamerasının bulunmadığını bildirelim. Müzikler konusunda da pek eşitlilik yok. Kontroller konusunda ise, haliyle birka farklı se eneğimiz var: İstersek analoglarla oynayabilir, istersek klasik tuş takımıyla hareket edebilir, istersek de hareket algılayıcı mekanizmayı devreye sokarak, direksiyon evirir gibi arabaları kontrol edebiliriz.Sonuca gelirsek Asphalt: Injection, iOS ve Android'deki işlerinin etkisinden kurtulamamış ve PS Vita'nın getirdiği görsel gücü kullanmayı kabul etmemiş. Bir ok farklı oyun moduyla yarış severlerin dikkatini ekebilecek kapasiteye sahip olsa da, özellikle görsel olarak hayal kırıklığı yarattığı bir ger ek. Tabii bir de online modlardaki sorunlar var.

Related posts

Leave a Comment