Anonymous’dan işletim sistemi!

Anonymous'dan işletim sistemi!

Anonymous, sonunda işletim sistemi de yaptı! İşte hacker işletim sistemi Anonymous-OS…

Hack grubu Anonymous, hacker ara larıyla yüklü kendi işletim sistemini ortaya ıkardı. Ubuntu tabanlı işletim sistemi MATE adındaki arayüzü kullanıyor. Bu arada grubun bazı üyeleri, işletim sistemi fikrinden uzak olduklarını a ıklıyor.

Grubun sloglanları ve logolarıyla bezenen Anonymous-OS, hizmeti engelleme saldırısı simülatörü Ddosim, a ık tarayıcısı Sql Poison ve parola kırma aracı John the Riiber gibi hack'leme ara larıyla geliyor.

İşletim sistemi hakkında bilgilerin yer aldığı bir Tumblr blog'unda Anonymous OS'un sadece "eğitim ama lı" ve "web sitelerinin güvenliğini denetleme ama lı" oluşturulduğu bilgileri yer aldı. Blog, işletim sisteminin web sitelerine saldırmada kullanılmaması gerektiğini, aksi halde bir ok ülkede hapse düşülebileceğini de belirtiyor.

Bir Anonymous Twitter beslemesi ise kullanıcıları dikkatli olmaları yönünde uyardı. Zira ge tiğimiz günlerde Anonymous üyeleri, bir trojan yükleme tuzağına düşürülmüşlerdi. Dolayısıyla bu işletim sisteminin de bir tuzak olma ihtimali var.

Related posts

Leave a Comment