Allods Online Türkiye

allods

Allods Online Türkiye

allods

Sarnaut gezegeni bir afetler zincirinin ardından par alara bölünür. Allods adıyla anılan bu par alar da gizemli bir madde tarafından evrelenmiş bir şekilde Astarl olarak adlandırılan uzayda salınmaktaydı. İmparatorluk ve ittifak olarak bilinen ve ü er ırktan oluşan iki taraf i in de belki en büyük tehlike Sarnaut gezegenine a ılan portallar yoluyla gelen Astral yaratıklardı. Bu ortak düşmana karşı tük yumruk olup savaşmak olanaksızdı, her iki taraf da bütün ırkları toplayıp kendi hakimiyetleri i in savaş verecekti. Allods evreninde işler gün be gün daha karmaşık hale geliyordu.

Allods online oyununun hikayesi işte böyle başlıyor. Rusya’nın en başarılı oyun stüdyolarından birisi olan Astrum Nival böyle bir hikaye yaratmış, oyunlarının temeli i in de 90’ların sonunda PC i in piyasaya ıkan Rage of Mages serisini se mişler ve ortaya ödül avcısı bir MMORPG ıkmış. Eleştirmenlerce aldığı pozitif oylar ve son zamanların en iyi online oyunlarından biri olarak gösteriliyor olması da cabası.

GİRİŞ

Oyuna girdikten sonra sizi karşılayan karakter se me/oluşturma penceresinden “İttifak” ya da “İmparatorluk” tarafında olan karaktere tıklayıp önce tarafımızı belli ediyoruz. Daha sonra karşımıza ıkan bölümde yeni bir karakter oluşturabilir, önceden yaratmış olduğumuz karakterin dış görünümünü değiştirebiliriz.

İttifak tarafında Kanyalılar, Bodurlar ve Elfler yer alırken, İmparatorluğun gü lerini Zadaganlar, Orklar ve Zem Halki denilen kavim oluşturuyor.

Se tiğimiz bu ırkların ardında da sırada sınıfımızı belirlemek var:

Savaş ı: En bilindik adıyla, nam-ı diğer “Tank”. Pek ok düşmanı üzerine ekip uzun süre darbelere dayanabilen yakın dövüş sınıfı.

Tapınak Şövalyesi: Savaş ı gibi savaş maydanlarında düşmanını üzerine ekme görevi üstlendiği gibi kutsal ışığıyla şifa da dağıtabilir.

Casus:Kamuflaj yeteneği ile gizli saldırılar yapama imkanı bulan uzak dövüş uzmanıdır.

Pagan: Mana sayesinde düşmanlarına ölüm yağdıran büyücü sınıfımız.

Şifacı: Büyücü gibi mana kullanan ancak büyüyü takım arkadaşlarına destek vermek, onların işini kolaylaştırmak i in kullanan fedakar sınıf.

Büyücü: Salt büyünün kullanıcısıdır. Ancak ne var ki arka arkaya banzer büyüleri yapması doğal dengeyi alt üst edebilmektedir.

Kara Büyücü: Yaşam ve ölümün sırlarını özmüş ve bunu büyüyle birleştirip kullanana sınıftır. Düşmanlarının yaşam enerjisini ekip aktarabilir.

Mistik: Zihin gücüyl düşmanlarına etki edebilen sınıftır. Halüsinasyon ve yanılsamalar yaratabilir.

Bu sınıflardan birini de se tikten sonra Allods’un gizemli ve hareketli dünyasına girip görevler yapmaya başlıyoruz. Bilindik ana hikayeyi takip etmemizi sağlayan görevler, günde bir defa yapılabilen günlük görevler, oyunun temel mekaniklerine hakim olmamızı sağlayan yardımcı görevler ve takım görevleriyle maceradan maceraya atılıyoruz.

Bütün bu görevleri yaparken bir yandan da karakterimizi bu dünyada yaşatmaya devam ediyoruz. Se tiğimiz meslekte de uzmanlaşmak Allods Online’da yapabileceğimiz işlerden biri. Madencilik, el iş iliği, bitkicilik, simyacılık gibi pek ok meslekten birini de se ip karakterimizin hayatına devam etmesini sağlayabiliyoruz.

Sanırım bu oyun ger ekten de eleştirmenlerin haksız yere övmediği bir oyun.

Sistem Gereksinimleri: Win 2000/XP/Vista/7, DirectX9 +

Pentium III 1,5 GHz/AMD Athlon XP, 512 MB Ram, GeForceFX 5200 ya da ATI Radeon 9550 128 MB / + Ekran Kartı, 8 GB sabit disk alanı, Ses Kartı, İnternet.

Allods Online Resmi Sitesi

Allods Online İndir

Related posts

2 thoughts on “Allods Online Türkiye

  1. ARAS ALİŞAN

    cabala benzior ama botu oyk mu kards ?=

    1. botu tavsiye etmiyoruz :)

Leave a Comment