Alan Wake – Tam Çözüm

Alan Wake – Tam Çözüm

Tam özüm, oyunun X360 sürümüne ait, ancak aynı olduğu i in PC sürümü i in de kullanabilirsiniz.

Oyunumuz bir kâbusla başlıyor ve macera boyunca bu kâbustan kurtulmak i in mücadele ediyoruz.

*Her bölümde silahlarınızı, ekipmanlarınızı ve fenerinizi yeniden almanız gerekiyor.

Bölüm 1: Nightmare

İşte başlıyoruz. Etrafınıza bakın öncelikle. LB tuşuyla koşabiliyoruz. Yolu takip edin. Karşıda Light House'u göreceksiniz ve o sırada ekranın üst köşesine bir radar geliyor. Sağlık barımız azalırsa, bir ışık kaynağı bulmalı ve altında bir süre beklemeliyiz. Böylelikle sağlık seviyemiz doluyor. Yolu takip ederek yıkık köprüye varın. Kahve termosunu alıp, geri dönün ve sağ taraftaki patikadan Light House'a doğru yol alın. Tahta ge itin başlangıcında Alan Wake'in kaybolduğuna dair bir poster görüyoruz. Adı üzerinde şu an bir "kâbustayız." Şimdi ka maya başlayın. Bu esnada zıplama tuşunu da öpreniyoruz; "A". Şimdi karşınızda bir düşman var.

Yaptığı saldırılardan kurtulmayı öğreneceksiniz. Tam baltayı kaldırıp size vurmak istediği anda, L + LB tuşlarına aynı anda basın. Böylelikle saldırıdan kurtulup yola devam edebileceksiniz. Tehlike ge miş değil, şiddetli bir hortum peşinize takılıyor. Yakalanmamak i in durmaksızın koşmalısınız. Tahta asma köprünün karşısında biri sizi bekliyor. Ona doğru hareket edin ve oradaki eve girin. Adam dışarıda kalıp ölüyor. Ateş etmesine rağmen yaratıklar ölmemişti. Demek ki düşmanlarımıza tek başına kurşunlar işlemiyor, bunu öğrenmiş olduk.

Odayı biraz gezin. Her yerde göz gösteren TV'ler göreceksiniz. 3 büyük sarsıntı olacak ve ü üncüden sonra a ılan ışıklı kapıdan dışarı ıkın. L tuşuna basılı tutarsanız, yapmanız gereken veya bakmanız gereken şeye doğru otomatik olarak odaklanıyorsunuz. Işığın altına girin. Az evvel ki sarsıntıda yaralanmıştık ve şimdi iyileşmek i in ışığın altında biraz beklemeliyiz. O esnada bir ışık bizi yönlendirmek istiyor, ancak karakterimiz ilk başta anlamıyor. Biraz ilerleyince ışığın sağ tarafında bir kasa göreceksiniz. "B" tuşuna basarak mermileri alın. Hemen sol taraftaki kütüğün üzerinde de bir fener belirecek. Onu da alın. LT tuşuna bastığınız taktirde, olabildiğinden daha gü lü bir ışık yayabiliyorsunuz, ancak piliniz abuk bitiyor bu kez. Kısa süre sonra aynı kütüğün üzerinde bir silah belirecek. Onu da alın. Önce ışığı düşmanın üzerine tutun ve bir süre bekleyin ki etkisini göstersin. Işık üzerinde dururken ateş edin ve öldüğünü göreceksiniz.

Related posts

Leave a Comment