Aion Online

NCSoft tarafından 2009 yaz ayında Beta olarak oyuncuların karşısına ıkan Aion grafikleri ve oyun i indeki bir ok yenilikleri ile ses getirmeyi başarmış ve bir ok MMORPG oyuncusu tarafından beğenilerek oynanmaya başlanmıştır.
Oyun oynamanız i in ücret ödenemiz gerekiyor aylık ücret olarak 30 ytl ye yakın fiyatlar ödüyorsunuz farklı satış sitelerinde 25 ile 30 ytl arasında time card lar bulabilirsiniz.

Oyuna başlarken en ok göze batan unsur karakter yaratma panelinin mükemmel olması en ufak detaya varana kadar karakterinizi kendiniz yapıyorsunuz yani oyun i inde birbirlerine benzeyen yüz ifadeleri veya sa tipleri pek fazla göremiyorsunuz eğer dikkatli alışırsanız kendinizi bile yapabilirsiniz.

Oyunda Elyos ve Amodian ırkları var bölgeler ayrı Abyss bölgelerine girildiğinde iki ırk birbiri ile savaş durumunda oluyorlar, Elyoslar insan ırkına benziyor ve haritaları daha canlı renklere sahip iken Asmodianlar Biraz daha kötü tarafı anımsatan uzun sat ve penceli ellere sahipler haritaları karanlık ortamlara bataklık bölgelerine daha ok benziyor.

Oyunu rahat oynayabilmeniz i in ok iyi bir bilgisayarınız olması gerekiyor olduk a yüksek sistem gereksinimine sahip bir oyun grafikleri ok yoğun ve ger ekten takdir edilmeyi hakediyor.

Aion oynarken en ok zevk alacağınız bir kısımda kanat la u abiliyor olmanız tabi bir ok alanda bu sayede u arak havadada pvp yapabiliyorsunuz. kanatları almanız i in 10 lvl e ulaştığınızda bir görev yapmanız gerekiyor kısa süren bu görevi ger ekleştirdiğinizde kanatlara sahip olabiliyorsunuz yalnız u arken dikkat etmeniz gereken bir nokta kanatlarınız belli bir süre a ık kalıyor şayet havada iken süre biter ve kanatlarınız kapanırsa düştüğünüzde ölürsünüz.

Aion Online Gameplay

[pro-player width='620' height='470' type='video']http://www.mmogamesturkiye.com/wp-content/uploads/2010/09/Aion%20Online%20Gameplay.flv[/pro-player]

4 ana 2 şerde alt sıbıf class lar olmak üzere 8 class bulunmakta İsterseniz yüksek damage alan bir Sorcerer olabilirsiniz veya Doğa elementlerini kullanan ve bu elementlerin Summonlarına hakim olan ve bunlarla savaşabileceğiniz bir spiritmaster veya chanter a arak hek sağlam bir tank aynı zamanda healer olabilirsiniz.

Olduk a zengin bir armor ve silah eşitlerine sahip oyun da setinizin her par asını oyun i indeki terzilerden farklı renklere boyatabilirsiniz. itemler kestiğiniz yaratıklardan düşebiliyor aynı zamanda nesneleri toplayarak crafting ile kendiniz de iteminizi yapabiliyorsunuz.

Terzicilik Aş ılık Craft gibi meslek sahibi olabilir bu meslek konusunda uzmanlaşabilirsiniz bunun i inde görev yapmanız gerekiyor.

Oyun PVP ve PvE unsurlarını bünyesinde ok iyi barındırmakta. Lvl atlamak özellikle görevler ile olduk a kolaya indirgenmiş görevler ok eğlenceli ve hi sıkılmadan devam edebiliyorsunuz, görevleri yaparken bir dikkat etmeniz gerekende bazı görevler o kadar ustaca hazırlnmışki 10 tane item getir den ziyade biraz daha kafa kullanmanızı sağlayan hileli görevler var görev penceresini a tığınızda 2 tane görev dizini var bir tanesi normal görevler bir taneside camptain listesindeki item alabileceğiniz görev dizinleri.

Aion Online
Yayıncı : NCSoft
Yapımcı : NCsoft
Türü : Fantasy
Durumu : Final
Ücret : Ücretli 14.99$
Çıkış Tarihi : 2009-03-01
Resmi Site : www.aiononline.com

Minumum Sistem Gereksinimleri

İşlemci 2.8GHz CPU or equivalent
Bellek 1GB RAM
Ekran Kartı NVIDIA® 5900 Ultra with 128MB RAM / ATI® R…
Sabit Disk 15GB hard disk space
İşletim Sistemi Microsoft Windows® XP SP2
DirectX Versiyonu DirectX® 9.0c (6/2008 update)

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci Dual Core CPU 2.0GHz or equivalent
Bellek 2GB RAM
Ekran Kartı NVIDIA® 6800 with 256MB RAM / ATI® Radeon®…
Sabit Disk 15GB hard disk space
İşletim Sistemi DirectX® 9.0c (6/2008 update)
DirectX Versiyonu Microsoft Windows® XP SP2/ Vista/Win7

Related posts

Leave a Comment