Aika Online Mareşal Rehberi

Aika Online Mareşal Rehberi

Mareşal her ulusun lideridir. Vergi oranlarını, kutsal taş yükseltmelerini, ulus ittifaklarını, savunma kaynaklarını paylaştırma gibi birçok şeyi kontrol eder. Mareşal ile aynı klan bulunan Elterlere özel bir ünvan olan Mareşalin Şövalyesi verilir. Ayrıca kendi ulusundan insanları öldürdüklerine ceza almazlar. Mareşalin statları, özellikle düşman uluslarla savaşırken büyük miktarda artar, ayrıca mareşaller tüm ulus vatandaşlarının görebileceği mesaj gönderme hakkına sahiptir.

Mareşalin Hüküm Buff’u

Mareşal sahip olduğu Hüküm Buff’u sayesinde HP ve MP’si ikiye katlanır, ayrıca diğer uluslara %50 daha fazla hasar verir ve diğer ulusların ona verdiği hasarı %50 azalır. Mareşal ile aynı klandaki üyeleri ise buu buff’un daha düşük şekli olan Mareşalin Şövalyesi buff’una sahiptirler. Bu buff %20 HP ve MP artışı, diğer ulusların vatandaşlarına %15 daha fazla hasar verilmesini ve diğer ulusların vatandaşlarından %15 daha az hasar almasını sağlar.

Bu buff, eşitliği sağlamak için özel PvP haritalarında işe yaramaz. Savaş alanı haritaları ve kale savaşı da bu kapsama girer.

Sorumlulukları

Mareşalin bir çok politik sorumluluğu vardır ve ulusta bu hakka sahip tek kişidir. Bunlar vergi oranın düzenlemek, sıradaki kale savaşı için plan yapmak, ulusun parasını ne şekilde  harcayacağına karar vermek, ulus ittifaklarını kurmak ve kutsal taş yükseltmelerini kontrol etmektir.

M Sohbeti ( Mareşal Sohbeti )

Mareşal ayrıca, ulus sohbetine sahiptir, bu sistem sayesinde ulustaki vatandaşlar nerede olurlarsa olsunlar mareşalin yazdıklarını ekranlarında okurlar. Bu sohbet metni, kırmızı renkte ekranın tam ortasında çıkar.

Ulus sohbeti yetkisi ayrıca Mareşal’in atadığı Bakanlara verilir.  Bakanlar Mareşal tarafından değiştirilebilir.

Mareşal Olmak

Mareşal, yetkisini o hafta gerçekleşenKale Savaşında kazanır. Kale savaşında, klan ittifakları ulusun hakimi olmak için birbirleriyle savaşırlar. Kazanan ittifakın lideri Mareşal olur ve ittifakta bulunan klanların liderleri Bakan olur.

Herhangi bir klan lideri, Kale Kuşatması için gerekli olan klan ittifakını kurabilir ve savaşı kazanan ittifakın lideri daima Mareşal olur.

Related posts

Leave a Comment