Aika Online Ekipman Güçlendirme Rehberi

Aika Online Ekipman Güçlendirme Rehberi

Ekipman güçlendirme, teknik olarak ekipmanlarınızın statlarını yükseltmektir. Zırhlara ve silahlara uygulanırken farklı malzemeler gerektirir. Her ekipmanın bir seviyesi olduğu gibi her seviyenin de güçlendirme malzemesi birbirinden farklıdır. Örneğin; Seviyesi F olan bir silahı geliştirmek için seviyesi F olan Kazie’ye ihtiyaç vardır. Güçlendirme sistemi zırhlar içinde aynıdır. Örneğin; Seviyesi B olan bir zırh parçasını güçlendirmek için seviyesi B olan Hira’ya ihtiyaç vardır.

Başarılı güçlendirme işleminden sonra ekipmanınız +1 stat puanı alır ve bu ekipmanınızın ismine yansır. Ekipmanların güçlenebileceği en yüksek seviye +11 seviyesidir. Tüm güçlendirme işlemleri belirli bir oranda risk taşırlar. Özellikle +4’ten sonra başarısızlık oranı artmaya başlar. Ekipmanınız parçalanabileceği gibi sadece seviyesinde bir düşmede meydana gelebilir.

Güçlendirme işlemini, Regenshein’da bulunan Simyacı Isaac  ile yapabilirsiniz. Gerekli malzemeleri, karşınıza çıkan pencereye yerleştirip, bir kaç saniye beklemeniz sonuç almanızı sağlayacaktır. İşlem sonunda, Kaize veya Hira kullanılmış olduğundan çantanıza sadece ekipmanınız(parçalanmamış ise) düşer.

Related posts

Leave a Comment