Aika Online Bakanlar Rehberi

Aika Online Bakanlar Rehberi

Bakanlar, Mareşal’in bulunduğu ittifaktaki diğer bütün klanların liderleridir. Bakanlar Mareşal’e verilen yetkilerin biraz kısıtlanmış hallerine sahiptirler. Mareşalin klanındaki üyelere verilen buff’un azaltılmış hali, Bakanların bulunduğu klan üyelerine de verilir.

Bakan ve Mareşal Arasındaki Farklılıklar

Mareşalin çok sayıda sorumluluğu olmasına rağmen, Bakanların sorumlulukları daha azdır. Vergiler, kale kapılarını ayarlama ve ulus ittifakını seçme gibi yetkileri yoktur.

Bakanların Mareşal gibi kırmızı metin ile yazma yetkileri yoktur. Ama Mareşal, sohbet haklarını düzenleyerek bir ulustan 2 bakana bu sohbet yetkisini verebilir. Bakanların ekranda yazdıkları yazı, mavi renk ile tüm ulus tarafından görünür.

Bakanlar, Mareşal Hükmü’nden biraz daha düşük seviyedeki buff’a sahiptirler ve kendi ulusundan olan kişileri onursuzluk puanı almadan öldüremezler. ( Sadece mareşalin klanındaki üyeler, onursuzluk puanı almadan bunu yapabilirler)

Bakan Buff’u

Bakan Buff’u Mareşal’in Bakanı olarak da bilinir. HP ve MP’yi %40 arttırır, düşman oyunculara %25 daha fazla hasar verir ve düşman ulustan alınan hasarı %25 azaltır. Bakan’ın klanındaki üyeler Bakan’ın Şövalyeleri Buff’una sahip olurlar. Bu buff HP ve MP’yi %12 arttırır, diğer ulusların vatandaşlarına %10 hasar verir ve düşman uluslardan alınan hasarı %10 azaltır.

Related posts

Leave a Comment