Adobe’den Çıldırtan Teklif

Adobe’den Çıldırtan Teklif

Adobe’un Photoshop a ıklarını kapatmak yerine sunduğu öneri, kullanıcılarını ileden ıkarttı!

Adobe’un eski Photoshop, Illustrator ve Flash Professional yazılımlarındaki a ıkları kapatmayacağı, bunun yerine kullanıcılara 375dolar ödeyerek yükseltmeyi önerdiği ortaya ıktı.

Adobe, bahsi ge en yazılımların eski sürümlerindeki a ıkları, kritik olsalar dahi onarmayacak. Photoshop 5 ve öncesinde, Illustrator ve Flash Professional 5.5 ve öncesinde ge tiğimiz hafta Salı günü bazı a ıklar bulunmuş ve bu a ıklar, Adobe tarafından duyurulmuştu. A ıkların bir tanesi Flash Professional’da, iki tanesi Photoshop’da ve beşi Illustrator’da bulunuyor. Adobe’a göre a ıklar, “etkilenmiş bir sistemin denetimini ele ge irmek üzere kullanılabiliyor” ve “yazılımın hem Windows, hem de Mac sürümlerini etkiliyor”.

AncakAdobe, yazılımları i inyama yayınlamak yerine kullanıcılara CS6’ya yükseltmelerini öneriyor. Adobe’un bu hareketi, kullanıcılar arasında büyük öfkeye yol a arken güvenlik uzmanlarıda şaşkınlıklarını gizleyemedi. Sophos güvenlik başdanışmanı Graham Cluley, Adobe’un bu taktiğini “Tambirhalkla ilişkiler felaketi”olarak a ıkladı.

Neyse ki Adobe, tepkiler sonrasındageriadım attı ve güncellemei inalışmaya başladığını duyurdu.Ancakşu anda a ıklananbirtarih yok.

Adobe CS5 Nisan 2010‘da yayınlanmıştı. 5.5 sürümü ise Nisan 2011‘de piyasaya sürülmüştü. A ıklardan etkilenen yazılımları CS6’ya yükseltmek ise, uygulama başına 199dolarediyor. Enuygunfiyatlı pake ise 375 dolar karşılığında satılıyor.

Related posts

Leave a Comment