Activision’u Dolandırdı, Çalgılı Çengili Düğün Yaptı

mw2-big

Activision’u Dolandırdı, Çalgılı Çengili Düğün Yaptı

mw2-big

 

Modern Warfare 2 biteli yıllar oldu, üzerine 2 tane BOPS bir de MW3 geldi ama nasıl bir nazarı varsa oyunun, oyundan kazanılan paranın laneti halen konuşuluyor.

MW2 çıktıktan sonra Infinity Ward’ın patronları Activision tarafından işten çıkarılmıştı, Zampella ve West ise paralarını alamadıklarını iddia etmişlerdi. Ortada milyonlarca dolar dönüyordu ve mahkemelerin ardı arkası kesilmedi.

Activision’un Halka İlişkiler Müdürü Kathryn Kirton MW2’nin İngiltere reklam bütçesinden $30.000’i hacılamasının ve yakalanmasının ardından bugün mahkeme Kirton için istenen hapis cezasını geri çevirdi. Sebep olarak ise; yakalanmasının evliliğini zaten kötü etkilediğini, yaşadığı tatsız tecrübenin yarattığı stres yüzünden 2 yaşında prematüre bir oğlu olduğunu, bu etmenlerin hayatında büyük bir baskı yarattığını bu yüzden 18 aylık hücre cezasının durumu daha da kötüleştireceğini karar kıldı.

Kirton Activision Blizzard’ın £10.000’unu alışveriş harcamalarında,£2000’u lüks bir otelde nişanlısı ile, £1000’u bekarlık partisinde ve £1500’ü ise evlilik organizasyonu giderleri için harcamıştı.

Davaya bakan yargıç, “Halkla İlişkiler işi ile uğraşan insanların dünyasının işleri gereği lüks eşyalar ile çevrili. Ama asıl şaşırtıcı olan bu tür dolandırıcılık olayları diğer pazarlara nazaran oyun endüstrisinde daha çok yaşanıyor,” dedi.

Buna örnek vermek gerekirse GameStop Halkla İlişkiler Müdürünün şirketten $1.7 milyon hortumlaması gösterilebilir.

Related posts

Leave a Comment